Ehliyet Sınavında Kaç Soru Var ?

Ehliyet sınavında kaç soru var 2017 ? Bu sene sınava girecek kursiyerlerin ilk bakacağı konu sınavda kaç soru çıkacağı ve kaç puan yeterli olması gerektiğidir. Peki, ehliyet sınavında toplam kaç soru var ? Toplamda 50 soru sorulmaktadır. Sınava M, A1, A2, A, B1, D1, D, C1, C ve F türünden girecek adaylar için 12 tane ilk yardım sorusu, 23 tane trafik bilgisi sorusu, 9 tane motor bilgisi ve son olarak 6 tane trafik adabı bilgisi soruları soracaktır. Toplamda 50 soru üzerinden sınava girilmektedir.

Şimdi, ehliyet sınavında kaç soru bilmek gerekir ? En az 35 soruyu doğru işaretlemek gerekmektedir. Her soru 2 puan üzerinden hesaplanarak en az 70 puan alınması gerekmektedir. (35 x 2 =70) Ehliyet sınavında kaç soru doğru olmalı ? (35 doğru şık) Ehliyet sınavında kaç ders var (Toplamda 4 tane ders vardır. Bunlar; ilk yardım bilgisi, trafik ve çevre bilgisi, motor bilgisi, trafik adabı bilgisi)

Ehliyet sınavı kaç soru kaç dakika (2015-2016-2017) yıllarına baktığımız, genellikle sınav Cumartesi günleri olmaktadır. Toplam sınav süresi 1 saat olarak yapılmaktadır. Sınavı geçebilmek için ehliyet sınavında kaç soruya doğru cevap vermek gerekir ? 35 sorunuz doğru olması gerekmektedir.

Ehliyet sınavında kaç soru yanlış yapma hakkımız var ? 15 tane yanlış yapma hakkınız vardır. 3 yanlış 1 doğruyu götürmemektedir. Ehliyet sınavında kaç soru yaparsam geçerim ? Sonuç itibariyle en az 35 doğrunuz olacak ve 15 yanlış olacaktır. Sakın boş soru bırakmayınız.

Aynı şekilde forklift ehliyeti sınavında kaç soru var ? Geçme notu 70’tir. Doğru sayısı diğer ehliyet sınavları gibi en az 35 olması gerekmektedir.

Leave a Reply