Ehliyet Sınavı Kaç Saat Sürüyor ?

Saat kaçta başlıyor ? Ehliyet sınavı kaç saat sürüyor ? Ehliyet sınavı süresi ne kadardır ? gibi merak edilen sorular konusunda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz. Ehliyet sınavı süresi bilindiği üzere toplamda 60 dakikadır. Adaylara bir saat boyunca 50 tane soru sorulmaktadır. Adaylar sorulan 50 soru içerisinde en az 35 doğruyu cevaplaması beklenmektedir. 35 doğruyu cevaplayan adaylar her soru değeri 2 puan üzerinden toplamda 70 olarak sınavdan başarılı sayılacaktır. Peki adaylar sınava nasıl çalışması gerekiyor ? Ehliyet sınavına girecek adaylar için hazırlık rehberimiz şu şekildedir.

  • Adaylar Öncelikle iyi bir ehliyet kursuna yazılması gerekmektedir.
  • Kursa yazılan adayların eğitim süresi ortalama 3 aydır.
  • Bu süre zarfında ehliyet sınavına hazırlık konuları işlenmektedir.
  • 3 ay boyunca kursu sürekli olarak takip ederek dersleri katılmaz gerekmektedir.
  • Üç ay sonunda gerek yazılı sınav gerekse teorik olarak direksiyon sınavı konusunda siz kursiyerler gerekli donanıma sahip olacaksınız.
  • 2015-2016 ve 2017 ya ait çıkmış soruları çözerek ehliyet sınavı için hazırlık yapabilirsiniz.
  • Ayrıca kurs tarafından verilen ehliyet hazırlık kitabı içerisinde soruları çözerek yazılı sınavı Başarılı bir şekilde geçebilirsiniz.

Ehliyet Sınavına Nasıl Hazırlanırım ? Ne Sorulur ?

Aşağıdaki listede direksiyon sınavına hazırlık konusunda detaylı bilgi verilmiştir. Adayların direksiyon sınavında sözlü mülakat ve teorik kısımdan sınava tabi tutulmaktadır. Sözlü olarak adayları trafik akışı hangi durumlarda ne yapılması gerektiği gibi konular sorulurken direksiyon sınavında adaylara araba nasıl sürülür ? Trafik kurallarına uyup uymadıkları konusunda bir değerlendirme yapılarak sonuç görülmektedir. Bu değerlendirmek içerisinde kişinin araç kullanımı, park etmesi, trafik kurallarına uyup uymaması gibi bir çok kriter göz önünde bulundurulmaktadır.

Leave a Reply