Ehliyet Sınav Yeri Öğrenme (Sorgulama)

Konumuzda ehliyet sınavı yeri bilgisi hakkında tüm merak edilen soruları yanıtlıyoruz. Ehliyet sınavına girecek adaylar için hazırlık rehberine sitemizden inceleyebilirsiniz. Ehliyet kursiyerlerin hangi okulda sınava girecekleri merak konusudur. Adayların yanlış yere sınava gitmeleri için hazırladığımız bu yazımızda ehliyet sınav yeri sorgulama yaparak hangi okulda sınava gireceğinizi öğrenebileceksiniz.

Adaylarımız tarafından bizlere sorulan en çok sorular arasında ehliyet sınav yerleri ne zaman açıklanacak ? gelmektedir. Ehliyet sınavı yerleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmaktadır. Bakanlık yaptığı yerleştirmeler ile adayların hangi okulda sınava gireceklerini bir belge olarak sunmaktadır. Adaylar bu belgeyi çıkarak sınavda yanında getirmeleri gerekmektedir. Bazı ehliyet kursları da T.C. numarası ile ehliyet yeri sorgulaması yaparak adaylara çıktıyı verebilmektedir.

Ehliyet sınav yerleri belli oldu mu ?

Bakanlığı düzenlemiş olduğu sınavların başında Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyer Sınavı (MTSK) gelmektedir. E Devlet üzerinden giriş belgenizi çıktı alabilirsiniz. Nasıl alacağınıza dair adımları sizler için hazırladık. Bu adımları takip ederken e devlet şifrenizi olacağını kesinlikle unutmayınız.

MEB Sınav Yeri Sorgulama

ehliyet sınavı hangi okulda

Öncelikle e devlet şifrenizle sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Eğer şifreniz yoksa PTT’den 10 TL karşılığında alabilirsiniz. Ayrıca şifrenizi kimse ile paylaşmayınız.

Karşınıza böyle bir ekran çıkacaktır. Bu ekran üzerinde T.C. Kimlik numaranız ve e devlet şifrenizi yazarak sisteme giriş yap butonuna basınız. Ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavlar bölüme geçiş yapacağız.

Bölüme geçiş yaptıktan sonra Motorlu taşıtlar sınavı bölümü yoktur. Direk olarak bakanlık tarafından yapılan sınavlar sayfasını açın. Ardından hangi tarih aralığında sınava gireceksiniz, ilgili bölümleri işaretleyerek sorgula butonuna basınız.

Son olarak işleminiz devam ediyor yazısı çıkacaktır. Ondan sonra karşınıza çıkacak ekran hangi okulda sınava gireceğiniz yazacaktır. Ayrıca hangi sınıf ve sıra numarası ile sınava katılmamız gerektiğine dair belgeyi çıktı alarak sınava girebilirsiniz. Unutmayınız bu belge olmadan sınava giremezsiniz.

Bu yazımızda sizlere ehliyet sınavı giriş yerleri belgesini sorgulama hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Peki, ehliyet sınav yeri ne zaman belli olur ? Sınav tarihten 1 yada 2 hafta önce sistemden kontrol edebilirsiniz.

One Response

  1. esra 9 Temmuz 2017

Leave a Reply