29 Temmuz 2017 Ehliyet Sınav Yerleri Sorgulama

29 Temmuz 2017 ehliyet sınavı giriş belgeleri ne zaman çıkacak ? Nasıl veya nereden öğrenebilirim ? Ehliyet sınavı giriş yeri sorgulama hakkında tüm detayları konumuzdan öğrenebilirsiniz. Adayların aşağıda ki hususlara dikkat etmeleri gerekiyor.

Ehliyet Giriş Belgesi Sorgula

Geçtiğimiz Mayıs içerisinde yapılan sınavdan sonra şimdi gözler Temmuz ayında yapılacak ehliyet sınavına çevrildi. 29 Temmuz 2017 de yapılacak sınavda tüm adaylara başarılar dileyerek yazımıza başlıyoruz. Öncelikle ehliyete hazırlık sürecinde adayların hangi yolları izleyeceği konusunda sitemiz bir çok makale bulunmaktadır. Bu makaleleri inceleyerek detaylara ulaşabilirsiniz.

29 Temmuz 2017 Giriş Belgesi

Sınav tarihinden en erken 1 hafta içerisinde giriş belgeleri askıya asılmaktadır. 29 Temmuz 2017 Cumartesi günü yapılacak ehliyet sınavı için giriş çıktıları en erken 24 Temmuzdan sonra açıklanacaktır. Pazartesi gününden itibaren adayların bağlı oldukları ehliyet kursları sitesinden sorgulama yapabileceğini veya telefonla irtibata geçerek hangi okulda sınava girecekleri hususunda bilgi alabileceklerini hatırlamak isteriz. Aşağıda örnek sınav giriş belgesi görülmektedir.

Ehliyet alacaklar için öncelik şart kursa yazılmaktadır. Aktif olarak derslere katılmaları gerekmektedir. Teorik ve yazılı sınavının ardından ehliyet almaya hak kazanabilirler. Peki bu süreçte (kurs dönemi) nasıl sınava hazırlanmak gerekiyor ?

2017 Ehliyet Sınavı Başvuru Ücreti

29 Temmuz Cumartesi günü gireceğiniz sınav için harç ödemeniz gerekiyor. 2017 senesi için belirlenmiş rakam 70 (yetmiş) TL’dir. Bu parayı Ziraat, Halk ve Vakıfbank üzerinden yatırabilirsiniz. Harcı yatırdıktan sonra makbuzu kursa getirmeniz gerekiyor. Kurs sizin adınıza oluşturulan dosya içerisine makbuzu takıyor.

Önceden sınava girerek yanınıza kalem ve silgi getirmesi gerekiyordu. Yeni hayata geçen uygulama ile bu külfet tarih oldu. Sadece nüfus cüzdanınız ve ehliyet sınavı giriş belgeniz yanınızda bulunması yeterli olacaktır.

Ehliyet Sınavı Ne Zaman

Son yapılacak sınav 29 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 14 – 15 saatleri içerisinde yapılacaktır. Adayların sınavdan yarım saat önce okulda bulunmaları gerekmektedir. Ayrıca sınava geç kalma durumunda MEB tarafından yürütülen hükümler geçerli olacaktır.

One Response

  1. seda 7 Temmuz 2017

Leave a Reply