Vakıfbank Ehliyet Harcı Yatırma

Vakıfbank ehliyet harcı yatırma konusunda hakkında bilgiler aktaracağız. Vakıfbank kullanan değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız rehberi sonunda ehliyet harcını kolaylık yatırabilirsiniz. İnternetten, ATM’den (bankamatik) veya şubelerden yapabileceğinize de hatırlatarak yazımıza başlıyoruz. Yapılacak işlemler kolaydır.

Vakıfbank ehliyet harcı nasıl yatırılır ?

Vakıfbank aracıyla 3 şekilde ehliyet harcı yatırabilirsiniz. Bunları sırasıyla incelemek gerekirse; ATM (bankamatik), şube aracıyla ve internet üzerinden şekilde belirtelim. Yazımız içerisinde bu anlattığımız konulara ilişkin detayları kısa kısa anlatacağız. Öncelikle ehliyet harcı ne kadar ? sorusuyla başlamak isteriz. Ehliyet harcı 2017 yılı itibariyle 50 TL’dir. Tabi bu miktarı gireceğiniz ehliyet türü sınavına göre değiştiğini söyleyelim. Buradaki rakam B sınıfı ehliyet alacak adaylar için geçerlidir.

Vakıfbank ehliyet harcı ödeme (internetten online)

Online işlem yapabilmeniz için hesabınız olması gerekmektedir. Daha sonra ehliyet harcı yatırmak için kişinin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasını bilmeniz gerekmektedir. Online işlemler bölümünden şu adımları izleyerek harcınızı kolaylıkla yatırabilirsiniz.

Vakıfbank Ödemeler – Sınav Ödemeleri – MEB Ödemeleri – Ehliyet harcı ödeme (son aşama)

Buradan sonra kişinin T.C. istenecektir. Doğru bir şekilde numarayı yazdıktan sonra ödeme yap butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C. numarası ile kişi eşlemesi yapılacaktır. 49**** kişi E*** A** gibi daha sonra numara doğru ise onay butonuna basınız. Eğer kişi eşleşmesi ile doğru numara girmediyseniz, kontrol ederek tekrar işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem ardından hesap detayları bölümünden makbuzunu alabilirsiniz.

Vakıfbank ehliyet harcı ödeme (atm – bankamatik)

ATM üzerinden ehliyet harcı nasıl ödenir ? Öncelikle size en yakın vakıfbank atm şubesine gitmeniz gerekiyor. Daha sonra kartlı veya kartsız işlemler bölümünden ödemeler kısmını açınız. Karşınıza çıkacak ekran üzerinden eğitim ödemeleri sekmesini tıklayınız. Daha sonra MEB ödemeleri bölümü açarak, ehliyet ödemeleri bölümüne giriş yapınız. Aslına bakarsanız anlattığımız noktalar online işlemler bölümü ile aynıdır. Yapmanız gereken sadece T.C. numarasının doğru olmasıdır.

Vakıfbank ehliyet harcı ödeme (gişe – şube üzerinden)

Buradan yapılan işlemler son derece basittir. Şubeye giderek gişe işlemleri bölümünden sıra numarası alınız. Daha sonra sıranız geldiğinden gişe görevlisine hangi türden ehliyet alacak (harç için) onu belirterek ve T.C. numarasını belirtiniz. İşlemleriniz sonunda makbuz almayı unutmayınız.

Leave a Reply