Ehliyet Sınavı Zorlaştı Mı ? Zor muydu ?

Ehliyet sınavı zor muydu ? kolay mı ? zor sorular nasıldır ? işte merak tüm soruların yanıtları ehliyetsinavi.org farkıyla sizlerle… Ehliyet alacak adaylar için hazırladığımız rehberde zorluk derecesini inceleyeceğiz. Öncelikle ehliyet sınavı yıl içerisinde 5 defa yapılmaktadır. Adayların gireceği sınav türünden zorluk derecesi değişmektedir. Bu sebeple inceleme yaparken genel geçer kuralları dikkate aldık.

Ehliyet sınavı zor mu kolay mı ?

Konumuz içerisinde 2017 sene içerisinde yapılmış olan ehliyet sınavlarını derledik. Ehliyet sınavı zor sorular aşağıda listelenmiştir. Öncelikle adayları bilgilendirmek adına bazı bilgiler paylaşmak yarar var. Sınava hazırlanan adayların ehliyet kursuna kayıt olmaları gerekiyor. Önce yazılı sınav (50 sorudan oluşur) daha sonra direksiyon sınavı ile ehliyet almaya hak kazanırlar.

Soru dağılımı şu şekildedir. 12 İlk yardım, 23 Trafik,  9 Motor ve 6 Trafik adabı ile toplamda 50 soru vardır. Sınav süresi 60 dakikadır. Şimdi gelelim, konu başlığımızda yer alan zor sorulara… Sorular zor muydu ? yoksa kolay mı ? Her sınavın zorluk derecesi kişiden kişiye değişmektedir. Sene içerisinde yapılan sınavlarda 50 sorudan sadece 5 tanesi biraz daha bilgi gerektiren sorudur. Sınava gerçek anlamda çalışan kişinin zorlanacağı konu sayısı %10 derecesindedir. Aşağıda basit bir soru örneği verilmiştir. İncelemeniz yarar olacaktır.

Ehliyet direksiyon sınavı zor mu ?

Son dönemde çıkan stajyer ehliyet ile bu sene kayıtlarda artış oldu. Bu artışın getirdiği heyecan ile adayların merak ettiği zorluk derecesini sizler için inceledik.  Yazılı sınavı geçen adaylar için direksiyon sınavı süreci başlamaktadır. Bu aşamada tüm teknik bilgileri bilmeniz gerekiyor.

Direksiyon sınavından geçmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Örneği arabanın kontrol edilmesi (lastikler, aynalar, koltuğun ayarlanması) ve daha sonra trafik kurallarına uygun bir şekilde arabanın sürülmesi gerekmektedir. (sinyallerin doğru verilmesi, aracın vites geçişleri veya frenlerinin doğru kullanılması gibi)

Leave a Reply