2018 Yılı Ehliyet Sınavı Gözetmen Ücretleri

Ehliyet sınavına gözetmen olarak giren öğretmenlere verilen ücret ne kadar ? Sınava giren başkan, gözetmen ve yedek gözetmen olmak üzere 3 tane görevli bulunmaktadır. Konumuz içerisinde 2017 – 2018 yıllarına ait ücretleri bulunmaktadır. Her öğretmen ehliyet sınavı için gözetmen olamaz. Öncelikle başvuru yapmanız yapmanız gerekiyor. Bu başvuru neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gözetmen olarak seçilirsiniz.

Ehliyet sınavı gözetmenlik başvurusu nasıl yapılır ?

Başvuru yapabilmeniz için aşağıda ki adımları izlemeniz gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılanan https://mebbis.meb.gov.tr/ sitesine giriş yapınız. Ardından “Sınav İşlemleri Modülü” bölümüne tıklayınız. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan kullanıcı ve şifrenizi girerek oturumu açınız.

Bu aşamada Motorlu Taşıt Sürücü Adayları için yapılan sınavları bularak hangi oturuma girmek istediğinizi işaretleyiniz. Örneğin “Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Aralık 2017” olarak işaretleyerek kaydet butonuna basıyorsunuz. Size onay kutusu soracaktır. Kabul ederek, onay işlemlerinizi tamamlıyoruz.

Kısa adımlarla anlatmak gerekirse;

MEBBİS -> Mebbis Kişisel Bilgiler Modülü -> Sınav Görev İstekleri  -> Motorlu Taşıt Sürücü Adayları

Ehliyet sınavı gözetmen ücretleri ne zaman yatacak ?

Ziyaretçimiz tarafından sık sorular ne zaman yatacak ? ne zaman yatar ? ne zaman ödenir ? gibi sorular gelmektedir. Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınav için ödemeler, en az 1 – en çok 3 ay süre zarfında ödenir. Ehliyet sınavı ve direksiyon sınavına giren öğretmenler için geçerlidir.

Ehliyet ve direksiyonu sınavı gözetmen ücretleri

Ehliyet sınavı için 2017 tarihinde belirlenen rakamlar

  1. Salon başkanı : 125 TL
  2. Salon gözetmeni : 115 TL
  3. Salon yedek gözetmen : 105 TL

2018 yılı için ortalama (tahmini) %8 zamlanarak

  • Salon başkanı : 135 TL
  • Salon gözetmeni : 124 TL
  • Salon yedek gözetmen : 113 TL

Leave a Reply