Direksiyon Dersleri ve Teknikleri

Direksiyon Dersi

Emniyet Genel Müdürlüğünde yapılan yeni düzenlemelerde artık ehliyet almak daha zor olacak. Belli aralıklarla sınava girerek ehliyetinizi yenilerken, bilgilerinizi güncellemeniz de gerekecek.  Ancak, her ehliyet sahibi olan iyi araba kullanıyor anlamına gelmiyor, trafik kurallarına uymuyor.  Bu durum da hem kendini hemde başkaları için acı sonuçlara neden oluyor. Türkiye trafik kazalarında ölüm oranı en yüksek olan ülkelerin başında yer alıyor. Bunun önemli nedenlerinden birisi yeterli derecede direksiyon dersi alınmaması ve tecrübesiz olarak trafiğe çıkmak geliyor. Direksiyon dersi alacağınız yeride iyi seçmeniz gerekmekte bazı direksiyon dersi veren hocalar ince ayrıntılara dikkat etmiyor ama bazı profesyonel hocalar her noktaya dikkat ediyor. Bu nedenle direksiyon dersi alacağınız hocayı seçmekte direksiyon dersi almak kadar önemli oluyor. 

Can Güvenliğinizi Tehlikeye Atmayın

Ehliyet alan bir kişinin ilk isteği direk araba alıp trafiğe çıkmaktır ama böyle düşünen bir kişi belkide hayatının en büyük yanlışlarından birini yapmaya çalışmaktadır. Bir kişi ehliyet aldıktan sonra kesin araba sürerim diyemez çünkü ders alması lazım bu güne kadar haberlerde karşılaşmışızdır trafik kazasında bir aile yok oldu diye bu tür kazalar hep acemilikten olmaktadır. Dreksiyon dersi almak için özel direksiyon hocalarına gitmenize gerek yok devletin size sağladığı direksiyon hocalarından güvenli ve güzel direksiyon dersi alabilirsiniz. Bu şekilde direksiyon dersi alarak şoförlüğünüzü oturtursunuz ve Can güvenliğinizi tehlikeye atmazsınız. 

Alıştırma Yapmanın Önemi

Sürücü kurslarında uygulamada alınan dersler yetersiz kalıyor. Bir-iki sınavda başarılı olup ehliyet almak Emniyet Genel Müdürlüğünün sisteminde mümkün.  Ancak trafiğe yeni çıkacak adaylar ne kadar çok deneme yaparsa kaza yapma riski o kadar neredeyse olmayacak kadar azalır. Direksiyon derslerinin alınması bu ihtiyaca çözüm getiriyor. Böylece alınan derslerle trafikte araç kullanmanın detayları da öğrenilerek daha dikkatli araç kullanılması sağlanıyor. Alıştırma yapmak önemli çünkü bir can kolay geri gelmiyor ama saniyeler içinde yok olabiliyor. Bir ailenin geleceğini yok etmemek için ve kendinizide güvende tutmak için pratik ve alıştırma en ön sırada gelmektedir. Pratik ve alıştırma olmadan hiçbirşey yolunda gitmez. Hem siz üzülürsünüz hemde insanları üzersiniz.

Leave a Reply