Özel Direksiyon Dersleri

Özel direksiyon dersi veren kurumların amacı yeni ehliyet almış kişilere tamamen acemi dönemindeyken profesyonel direksiyon eğitimcileri ile etkili direksiyon epştşmi ile fazla sürüş deneyimi kazanmalarına yardım etmek ve profesyonel sürüş becerilerini edinmelerine ve daha güvenli sürücüler haline gelmelerine yardım etmektedirler. Verilen direksiyon dersleri sayesinde güvenli sürüş haricinde  trafik kuralları için pratik bilgilerde verilmektedir. Sürücülerin kendilerine özel güzergahları vardır ilk haftalarda trafik olmayan yerde sürüş yaptırırlar sonrasında trafiğin seyrek olduğu yerlerde ders verirler sonrasında ise normal trafik akışında derse devam ederler sürücünün biraz birşey kavradığını hocalar hisseder ise trafiğin sık olduğu yerlerde sürücüye ders verirler sürücü bütün bu dersleri tekte geçer ise veya bir iki yanlış yaparak geçer ise ve hatalarını düzeltirse Üsta Sürücü belgesi alarak özel direksiyon dersini sonlandırmış olur.

Özel Direksiyon Dersi İçeriği

Yeni ehliyet almış ve direksiyon becerisini geliştirme aşamasındaki sürücüler için yararlı olan yol güvenliği ile ilgili bazı tavsiyeler ve güvenli araç kullanma teknikleri öğretilmektedir. Yol güvenliğinin ne kadar önemli olduğu anlatılmaktadır yolda iken hangi trafik levhası ne işe yarar birer birer ezberletilmektedir. Yolda giderken görülen şeritlerin anlamlarının ne olduğu öğretilmektedir. Aldığı ehliyet sınıfına ait birden fazla araç ile sürüş denenmektedir. Özel direksiyon dersi içeriği bütün özel direksiyon dersi veren yerlerde bu şekildedir bazı yerlerde fazladan birşeylerde öğretilebilir. Özel ders alacağınız hocanızı seçmek bu yüzden çok önemlidir.

Özel Direksiyon Dersi Kimler Almalı

Özel direksiyon dersi almak isteyen bir kişinin bir bilmediği yer vardır ki özel ders almak istemektedir. Ne gibi durumlarda özel ders alınmalıdır sorusuna cevap olarak Çalıştığınız meslek için kısa sürede sürüş becerisini artırmak isteyen kişiler başvurabilir. Ehliyet aldıktan sonra yoğun çalışmalar nedeniyle sürüş becerisi kazanamadıysanız.  Sürüş becerisini Ehliyet sınıfına ait birden fazla araçta profesyonelce yapmak istiyorsanız Özel direksiyon dersi alabilirsiniz. Sadece bunlarlar sınırlı değildir birden fazla özel ders almayı gerektirecek hususlar bulunmaktadır.

Leave a Reply