Ziraat Bankası Ehliyet Harcı Yatırma

Ziraat Bankası ehliyet harcı yatırma işlemleri internetten, ATM’den (bankamatik) veya şubelerden yapılabilir. Bu konumuzda ziraat bankası ehliyet harcı nasıl yatırılır ? işlemlerine dair bilgiler verilecektir. Adaylar burada ki adımları takip ederek harç yatırma sürecini başarılı bir şekilde tamamlayabilir. Türkiye’nin kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankasına ehliyet sınav ücretinizi yatırmak oldukça kolaydır.

Ziraat bankası ehliyet harcı yatırma hesap numarası

Ziraat bankasında harç yatırma için öncelikle kişinin T.C. kimlik bilgilerinin elinizde olması gerekiyor. Burada size verilen makbuzu kaybetmemeniz lazım. Zira bu dekontu ehliyet kursuna vereceksiniz. Sizin adınıza dosyanızın ekine koyulacaktır. İster ATM (bankamatik) isterseniz internetten olsun yapacağınız işlemleri sırasıyla vereceğiz. MEB’in yaptığı hemen hemen tüm sınav harçları bu bankadan yapılmaktadır.

Ziraat bankası ehliyet harcı yatırma ATM’den (bankamatik)

Sıra beklemek istemiyorsanız bir alternatif olarak düşünebiliriz. Ziraat Bankası kartınız yok ise direk giriş tuşuna basınız. Karşınıza çıkan ekrandan ödemeler bölümünü seçiniz. Ardından eğitim ödemelerini seçin. Daha sonra MEB’ sınavlarını seçerek adımlarınıza devam edin. MEB eğitim ödemeleri bölümünden Motorlu Taşıtlar Sınavı bölümüne tıklayınız. Karşınıza ehliyet harcı yatırmak istediğiniz kişinin T.C. kimlik bilgileri gelecektir. Buradan gerekli bilgileri doldurmak suretiyle ileri tuşuna basınız. Harç yatırma için bankamatiğin para bölümünü açılarak sizden parayı yatırmanız istenecektir. Bu işlemlerinin sonunda sizden onay isteyecek ve işlemeniz sonlanacaktır. Son olarak size işleminizi yaptığına dair dekont verecektir. Bu dekontu kesinlikle kaybetmeyiniz.

 

Ziraat bankası ehliyet harcı yatırma internetten

Şube ya da ATM (bankamatik) ile uğraşmak istemiyorsanız en kolay yol internet üzerinden ehliyet sınavı harcının yatırmasıdır. İnternetten harç yatırmanız için öncelikle internet bankacılığı hesabınızın olması gerekiyor. Hesabınız yok ise 0850 220 00 00 telefon numarasını arayarak internet şubesi hesabı açtırabilirsiniz. Ziraat Bankası hesabı olmayan vatandaşlarımız internetten harç yatırma işlemini yapamazlar. Bu bilgiyi de paylaştıktan sonra işlemlerinin nasıl yapacağınız hususunda paylaşımlarda bulunalım.

ziraat bankası ehliyet harcı ne kadar ? ziraat bankası ehliyet harcı hesap numarası nedir ? ziraat bankası ehliyet harcı yatırma online (internetten) ve ziraat bankası a2 ehliyet harcı gibi soruların tüm yanıtlarını konumuzu dikkatli incelemeniz halinde görebilirsiniz.

Leave a Reply