Gelir Belgesiz Kredi | Max: 5.000 TL 12 Ay Vade Fırsatı

Haciz ve Açık takibi olanlar; Bankalardan hiçbir şart altında kredi kullanamazlar. Kullandırabileceğini iddia eden şahıs ve firmalara kesinlikle güvenilmemesi gerekmektedir. Kredi Danışmanlık Firmaları; Çıkmayan kredileri çıkartabilen, olumsuz kaydı bulunan kişilere yardımcı olabilen kuruluşlar asla olamazlar. Yerlerde, otobüs duraklarında hemen her yerde görebileceğiniz “Çıkmayan Krediler Çıkartılır” reklamlarına itibar edip hem zaman hem para kaybına uğramayın. Adı üzerinde, ÇIKMAYAN KREDİ zaten çıkmıyordur.

OPERATÖRLERDEN CEP TELEFONUNA KREDİ ALMA SİSTEMİ GÜVENİLİR BİR ALT YAPIYA SAHİP Mİ?
Faturalı Hatta Kredi için Faturaya Nakit ve Faturaya Kredi sistemleri tamamen güvenilir bir şekilde ilerlemektedir. Faturaya nakit yani faturaya kredi işlemleri ile yeni bir telefon almak, Finansman sağlayacak olan cep telefonu operatörleri ya da cep telefonu operatörlerinin finansman şirketleri üzerinden yapılır. Fatura üzerine kredi işlemleri Operatörlerin yetkili bayilerinde, yetkili personeller aracılığı ile yapılmalıdır.

Faturalı hatlara kredi
Aynı zamanda ödeme limitleri, taksit miktarında belirlenen tutarlar dahilinde yapılmakta ve taksit tutarları vade boyunca değişmemektedir. Fatura üzerine kredi, bu sayede güvenilir şekilde ilerleyen bir altyapıya sahip olamktadır. Bir çok banka gibi Operatörlerde KKB kredi notunuzu ve önceki dönem ödeme performanslarınızı referans alarak faturanıza nakit ve faturanıza kredi verir. Ancak şahıslara veya kurumlara nakit kredi kullandırmak sureti ile yeni cep telefonu verme kararını son olarak kendileri verir.

Bankalara kredi başvurusuna bulunmaya yetkin olan herkesin, faturaya nakit yani faturaya kredi sisteminden faydalanmasına izin vardır. Banka üzerinden kredi almadan cep telefonu temin etmek isteyen herkes bu yönteme başvurabilmektedir. Faturalarına kredi ile yeni bir telefon alma işlemlerinde operatörler, düzenli ödeme performansı olan müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Geri ödeme vadeleri ile ilgili yönetmelikte değişiklik 2018 Kasım Ayının sonlarında resmi gazetede yayınlanmıştır. Hazırlanan yönetmeliğe göre, 6 ay olan cep telefonunda tüketici kredisi taksit sınırı 31 Ocak 2019 tarihine kadar 12 aya çıkartılmıştır. Fakat 31 Ocak 2019 tarihinden sonra, 3 bin 500 liranın altındaki telefonlarda taksit sayısı yeniden 6 ay ile sınırlandırılırken, 3 bin 500 liranın üzerindeki telefonlarda 12 ay olarak devam edecektir.

Faturalı Hatta Kredi ve Nakit İmkanı
Cep telefonuna kredi fırsatını değerlendirmek isteyen tüm müşteriler nakit kredi sahibi olarak cep telefonlarını yeniliyor.

Faturalı Hatlara Acil Kredi
Cep telefonu almak isteyenlerin faturalı hatta kredi sistemi üzerinden anında nakit kredi alarak cep telefonu alması mümkündür. Bu yöntemle kredi almak isteyen müşteriler 6 ile 12 aya varan vadelerle cep telefonu sahibi oluyor. Bu tür ihtiyaçlar için bankalardan her zaman kredi almak mümkün olmayabilir. Faturaya kredi ile normal kredi şartlarından çok daha ekonomik şartlarda kredi alınıyor. Böylece her bir faturalı müşteri kendine en uygun krediyi, fatura üzerine kredi sistemi ile seçiyor. Arada banka gibi kurumların olmadığı cep telefonuna kredi türü operatörlerden alınan bir kredidir. Böylece her bir hat sahibi telefon faturasına yansıyan uygun taksitlerle ihtiyacına uygun cep telefonunu satın alıyor.

Kefil Konusunda Merak Edilenler
Faturalı hat kullananların telefon faturasına kredi kullanabilmeleri için kefile ihtiyaçları yoktur. Faturalı hat sahibi bir müşteri kefil göstermeksizin kredi kullanarak cep telefonu satın alabilir. Bankalara göre hem daha düşük maliyetli hem de çok daha kolay alınan bir kredidir. Kefilsiz cep telefonuna kredi alanlar telefon faturasına yansıyan taksitlerle krediyi uygun koşullarda geri ödemektedir.

Cep Telefonuna Kredi Sistemi Güvenilir mi?
Cep Telefonu almaya yönelik, Acil Kredi ihtiyacı için başvurulan bu sistemin işleyişinde güvenle ilgili herhangi bir sorun yoktur. Faturalı hat kullananlar için yeni bir cep telefonu alımından, ödemelere kadar; sistem her aşamada güvenilir bir şekilde ilerler. Faturalı hat üzerine kredi ile satın alınacak telefona karar verilir. Cep telefonu operatörü ile sözleşme yapılır. Sağlanan finansmanla tercih edilen cep telefonu satın alınır. Ödemeler her ay telefon faturasına yansıtılarak düzenli bir ödeme sağlanır. Taksit miktarı seçilen telefon fiyatına göre değişir. Belirlenen taksit miktarı da faturaya yansır. Son taksit ödediğinde ise borç kapanır. İşleyiş bu şekilde olup sistem güvenilir bir alt yapıya sahiptir.

Faturaya Kredi den Kimler Faydalanabilir?
Bankadan kredi kullanamayanlar ya kredi notu düşük ya sicili kötü ya da sigortalı bir işte çalışmayanlardır. Cep telefonu almak isteyip de banka kredisi kullanamayanlar faturaya kredi yöntemi ile cep telefonu sahibi oluyor. Bazı faturalı müşterilerin bilmediği faturalı hat üzerine kredi yöntemi ile artık birçok insan beğendiği telefonu satın alıyor. Finansman işleminde bankaları aradan çıkaran bu kredi şekli, operatörlerden alınan bir kredidir.

hat üzerine kredi
Hat Üzerine Kredi Sistemi Yasal mı?
Faturaya kredi kullanma işlemi tamamen yasaldır. Borç alacak ilişkisi tüm adımları ile kanunlara dayalıdır. Borç alacak anlaşması fatura hat sahibi ile operatör ya da operatöre bağlı bayiler tarafından yapılır. Yasal düzenlemelere uygun hazırlanan sözleşmede taksit tutarları ve geri ödeme vadesi belirtilir. Fatura Üzerine Kredi sisteminde, ödeme planı ve taksitler kişinin ödeme gücüne göre belirlenmektedir. Cihaz almak için yapılan anlaşma yasal olup müşteriye bu durum sözleşme yapılırken hatırlatılır.

Faturasız Hat Sahipleri Cep Telefonuna Kredi Kullanabilir mi?
Sistem üzerinden Faturalı Hatta kredi kullanarak cep telefonu almak isteyenlerin hattı mutlaka faturalı olmalıdır. Faturasız hat sahipleri cep telefonuna kredi kullanamaz. Bu nedenle sistem üzerinden fatura üstüne kredi için operatör veya ona bağlı danışman firmalarla sözleşme yapamaz ve bu şekilde telefon alamaz. Faturasız hatların bu sistemden faydalanabilmesi için sistem üzerinde çalışılmaktadır. İleride aynı uygulamanın faturasız hatlar için de geçerli olması beklenmektedir.

Sözleşme Şartlarına Uymamanın Cezası
Faturalı hatta kredi ile telefon almak isteyenler, operatör veya finans sahibi kurum ve kuruluşlarla bir sözleşme imzalar. Sözleşmede ödeme tarihi, vade ve taksit tutarlarının yazıldığı ödeme şartları yer alır. Fatura üzerine kredi için yapılan sözleşmeden doğan haklar karşılıklı hukuki ilişkileri oluşturur. Yasal bir sözleşmede de sözleşme şartlarına uymamak kanuni hakların kullanılması ile sonuçlanır. Sözleşme şartları her iki tarafı bağlayıcı olup, sözleşme şartlarını yerine getirmeyen taraf için yasal yükümlülüklerin işlemesi demektir. Faturaya kredi için yapılan sözleşmede ödeme planı bellidir. Ödeme planına uymayıp taksitleri aksatan veya ödemeyen kişi yasal yükümlülükleri yerine getirmemiş demektir. Gecikme durumunda her iki tarafın imzaladığı sözleşmedeki cezai hükümler devreye girer. Yeni bir telefon alacağım, Acil Kredi bulmam lazım derken, ödeme taksitlerini, ödeme gücünüze göre ayarlamayı sakın unutmayın.

Faturalı Hatta Kredi Çekme 2019
Turkcell, Vodafon ve Türk Telekom faturalı hatlar için kullanılan faturalı hat üzerine kredi imkânı, kefil ve teminat istenmeyen bir kredi uygulamasıdır.

Kredi alanla finansman operatör arasında acil kredi ihtiyacınızı gidererek yeni bir telefon almanız için sözleşme imzalanır.

faturalı hatta kredi

Sözleşme şartları her iki tarafı da bağlayıcıdır.

Sözleşme şartlarında belirlenen taksit tutarının ödenmemesi durumunda cezai yaptırım uygulanır.

Faturasız hatlara sunulmayan bir kredi imkanıdır.

Kredi vadesi, operatörlere ve BDDK kanunlarına göre değişir.

Vadeler 6 ile 12 ay arası değişiklik gösterebilir. (1 Mart 2019 İtibari ile)

Tamamen güvenilir ve yasal bir sisteme sahiptir.

Kredi notu düşük ya da kara listede olanlar, operatörlerinin uygun görmesi durumunda, zorda olsa faturalı hatta kredi çekerek cep telefonu sahibi olabilir.

Faturalı Hatta Kredi ödemeleri telefon faturalarına ilave edilerek tahsil edilir.

Hat Üzerine Kredi ile yeni bir telefon almak için en yakın operatör bayisine gidilmelidir .

Bu konu üzerinden; Haciz veya açık takipte olanlara; Acil Kredi çıkarıldığına dair söylemler doğru değildir.

Faturalı Hatta Kredi İle İlgili Önemli Notlar
Faturalı hatlara kredi uygulaması ödeme gücü olmayanlar için uygun bir kredi ürünü değildir. Bu nedenle geri ödeme için belli bir gelire sahip olmayanlar bu sisteme dahil olamamaktadır.

Kredi başvuru sonrası kontratlı cihaz satışı ve sözleşmenin hazırlanma işlemleri operatör veya operatör tarafından yetkilendirilmiş bayilerce yapılır. Sözleşme yetkili kişiler tarafından imzalanmalıdır.

Sözleşme detaylarına hat sahibinin uymaması durumunda operatörler cezai işlemleri başlatabilir, hatta icra yoluna da gidebilir.

Herhangi bir sebepten sistemde kalmak istemeyenler borçlarını banka kredisi ile kapatarak telefon kredisinin tamamını operatörlere ödeyebilir. Bu durumda banka kredisinin ödemeleri başlayacaktır.

Başvuru Yap