Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

3 İlde Yeni Karantina: Şehire Giriş Çıkışlar Yasaklandı!

3 İlde Yeni Karantina: Şehire Giriş Çıkışlar Yasaklandı!
3.334
19 Eylül 2020 - 13:01

3 ilde yeni karantina kararları alınmıştı.. Giriş çıkışlar kısıtlandı.. Ve sayı giderek arttı. İşte son yeni eklenen güncel karantinalı yerler.

Karabük’te bir mahalle, Bitlis’in Güroymak ilçesinde iki mahalle ve Tokat’ın Reşadiye ilçesinde bir köy yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından birden fazla Covid-19 vakası ve temaslı sayısının fazla olması nedeniyle Karakoyunlu Mahallesi’nde 14 günlük karantina kararı alındığı belirtildi

BİTLİS’TE İKİ MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI

Bitlis’in Güroymak ilçesinde iki mahallede, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı. Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararı gereğince;Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Erentepe ve Nurtepe mahallelerinde,Covid-19 pozitif vaka sayılarının artmasından dolayı 16 Eylül 2020 tarih ve saat 12.00 itibariyle geçici süreyle karantina altına alındığı belirtildi.

Kars’ta bir köy Kovid-19 nedeniyle karantinaya alındı KARS (AA) – Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bir köyde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı. Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, salgının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyon sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla Karaköse köyünde karantina uygulaması başlatıldığı bildirildi. Açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında köye giriş çıkışların durdurulduğu belirtildi.

BİTLİS’TE BİR KUR’AN KURSU KARANTİNAYA ALINDI

Valilikten yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği, kent merkezinde bir Kur’an kursunda karantina tedbirlerinin uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.