Bitsin artık bu çile. Hergün virüs haberleri görmekten bıktık.

Bitsin artık bu çile. Hergün virüs haberleri görmekten bıktık.
15 Mart 2020 - 01:03

Dünyayı bir parça olsun rahatlatan açıklama geldi. Çin'de korona virüse karşı çalışmalar yapan Ulusal Sağlık Komisyonu başkanı Zhong Nanshan açıklama yaptı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlarDünyayı etkisi altına alan korona virüs, her geçen gün yayılmaya devam ederken bir yandan aşı çalışmaları, bir yandan da virüsün tam haritasını çıkarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Çin'in Wuhan kentinde çıktıktan sonra hızla dünyaya yayılan ve pandemin olarak tanımlanan korona virüse karşı çalışmalar yapan Çin Ulusal Sağlık Komisyonu'nun başındaki isim Zhong Nanshan, dünya çapında paniğe yol açan virüsle ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

Nanshan, global seviyeye ulaşan pandeminin Haziran ayında bitmesini beklediklerini söyledi.Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip corona virüs şu ana dek 120’den fazla ülke ve bölgeye yayıldı. Dünya genelinde 126 bini aşkın kişiye bulaşan corona virüs nedeniyle 4 bin 600’den fazla kişi hayatını kaybetti.Dünya Sağlık Örgütü de corona virüsün (Kovid-19) salgın değil ‘pandemi’ olduğunu duyurdu.

Bu haber 3525 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum