Fıkra Vakti Iraklı Bakkalın Papağanı

Üç Amerikan askeri ıraklı bir amcanın bakkal dükkanına girerler.alış veriş yaparken 'kahrolsun Amerika'diye bir ses duyarlar. Etrafa bakınırlar ve sesin bir papağandan geldiğini görürler. Bunun Üzerine ıraklı bakkal amcaya 'bu papağanı buradan yok et yarın geldiğimizde görürsek seni mahvederiz'derler.

Fıkra Vakti Iraklı Bakkalın Papağanı
23 Aralık 2019 - 18:31

Askerler gittikten sonra bakkal amca kara kara düşünmeye başlar çünkü papağan kuşunu çok sevmektedir.Derken aklına cami imamlarının papağanı gelir.Hemen imamın yanına koşar başından geçenleri anlatır ve'Hocam eğer sakıncası yoksa papağanları değiştirelim'der.



Hoca kobul eder ve değişim gerçekleşir. Ertesi gün işgalci amerikan askerleri gelir, papağanı görürler ve kızarak: Biz sana bunu yok edeceksin demedik mi? deyince Bakkal bu papağan o değil desede inandıramaz. Sivri zekalı askerin biri ben şimdi anlarım bunun dünkü papağan olup olmadığını der



Ve papağanın tekrarlamasını umarak bağırır: Kahrolsun Amerika!! Ses çıkmyınca bakkal amca dahil hep birlikte bağırmalarını söyler: Kahrolsun Amerika! (ses yok), Kahrolsun Amerika! (ses yok), Kahrolsun Amerika! Papağan dile gelir: Amin evlatlarım 



Müze Okul çocuklarından oluşan bir grup tam kadro sınıf halinde müzeye gitmişler çocuklardan biri kaşla göz arasında padişah koltuğuna oturmuş güvenlik görevlisi kalk oğlum orası padişah koltuğu demiş. Çocuk :Tamam ya padişah gelince kalkarız demiş. 



Ekmeksiz Bal Günlerden bir gün bizim Nasreddin Hoca bir cimri tanıdığının evine gittiğinde tanıdığı ona bayat ekmek ile yanında bir tabak bal ikram etmiş. Nasreddin Hoca, bayat ekmeği dişi kesmeyince sinirinden balı kaşıkla yemeye başlamış.



Bunu gören ev sahibinin gözü yerinden oynamış: “Aman efendim, bal ekmekle yenmez ise, insanin içini sıyırır”, demiş. Bizim Nasreddin Hoca hiç ses çıkarmadan balı bitirmiş ve cimri ahbabına: “Kimin içinin sıyrıldığını Allah biliyor”, demiş. 













 

Bu haber 1497 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum