Çido

İmamoğlu’ndan Yeni Vaatler: ‘İstanbul’un Nimetlerini 16 Milyon İnsana Adil Bir Şekilde Paylaştıracağım’

‘İstanbul’da Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler Toplantısı’nda yeni vaatlerini açıklayan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmamoğlu, “İstanbullu 0-4 yaş aralığında çocuğu olan anneler, İBB’nin sosyal tesislerinden yüzde 40 indirimli faydalanacak. İlk hedefimiz pahalı yaşamı ucuzlatmak” dedi.

31 Mart’ta İBB Başkanı seçilen ancak YSK’nın kararıyla mazbatası geri alınan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran’da yenilenecek İBB seçimleri öncesi projelerini anlattı. İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“İstanbul’u rant kapısı haline getiren bir avuç insan var. Bir avuç insana peşkeş çekiliyor. Gençlerimizin Ekrem abisi, büyüklerimizin övünç duyacakları bir evladı olmaya geliyorum. Yola çıktığımdan beri İstanbul’un kıymetli ailelerine hizmet edeceğimi anlatıyorum. İstanbul’un nimetlerini 16 milyon insana adil bir şekilde paylaştıracağım. Çok zaman kaybettik, bu şehirdeki israf düzeni 3 ay sonra bizi aynı şeyleri yeniden konuşmak zorunda bıraktı.”

“Demokrasiyi, adaleti, hakkı yok sayan bir avuç insanın çıkarı yüzünden ülkenin, şehrin, insanımızın zamanı heba ediliyor. 16 milyon insanımızı mağdur eden bu haksızlık 16 milyonu hizmetten mahrum bırakan bu israf düzeni, inanıyorum ki 2 hafta sonra artık son bulacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde israf düzeni son bulacak. Karşımızda tam bir kopyala-yapıştır kampanyası var, çünkü üretemiyorlar. Bunları görünce bir an için sevinmiyor değilim. Halkın gerçek sorunlarını kibirle gözlere gösterebildiğimiz için seviniyorum. Kaybettirdikleri zamanı telafi edecek kadar çok ama çok çalışacağız.”

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

/* ]]> */